Choroszczańskie fontanny włączone

Nieśmiało pojawia się słońce, otwarto już lodziarnię, dni są długie. Popołudniowe i wieczorne spacery stają się coraz przyjemniejsze. Jeśli pośród swoich wędrówek po Choroszczy zajdziecie Państwo na Rynek 11 Listopada lub na plac dr Z. Brodowicza dodatkowo usłyszycie szum wody stukającej o utwardzoną powierzchnię.

Gmina Choroszcz włączyła fontanny na swoich flagowych, zrewitalizowanych niedawno placach. Uwielbiane przez chlupiące się w nich dzieci – będą cieszyły nas do jesieni. Gdy się ściemni możemy przy nich odprężyć się obserwując wodny taniec i iluminacje świetlne. Fontanny szczególnie przyjemne staną się, gdy dotrą do nas upały, lecz mimo ulgi jaką daje mgiełka wodna z fontann w skwarny dzień, trzeba pamiętać, że jest to woda mocno chlorowana, absolutnie niezdatna do picia.

Na zdrowy relaks przy wodnej atrakcji polecamy więc tężnię solankową na bulwarach przy ul. H. Sienkiewicza. Tam doznamy ukojenia w cieniu dobrze przemyślanej konstrukcji i nawilżymy drogi oddechowe uszlachetnioną wodą. Aby poznać czy woda jest solankowa wystarczy przyjrzeć się patykom, powinny posiadać biały nalot, poza tym czuć wówczas przyjemny zapach.

Z opinii wielu mieszkańców, wiemy że przydałyby się ławki przy fontannie znajdującej się na Rynku 11 Listopada. Mogliby z nich korzystać opiekunowie pluskających się w fontannie dzieci. Aktualne – wmurowane po dwóch stronach niestety są zbyt daleko i opiekunowie nie mogą z nich skutecznie sprawować pieczy nad dziećmi w wodzie. Prośbę to przekazaliśmy oczywiście do Urzędu Miejskiego w Choroszczy.

Dodaj komentarz