Choroszczańskie Artystki na Podlaskiej Aukcji Sztuki

Ponad 30 wyselekcjonowanych artystów prac związanych z Podlasiem będą mogli nabyć uczestnicy 5. Podlaskiej Aukcji Sztuki, która odbędzie się 2 czerwca (czwartek) o godzinie 19:00 w Astoria Business&Leisure, w Białymstoku przy ulicy Sienkiewicza 4.

Wśród obrazów do kupienia znalazły się prace choroszczańskich artystek Eweliny Ramotowskiej pt. „Longing II” oraz Alicji Szkil pt. „Sen o Wenecji”. Cena wywoławcza to 1000 zł. Nie są to pierwsze prace artystek, które pojawiły się na Podlaskiej Aukcji Sztuki. Ich obrazy było można nabyć podczas wcześniejszych akcji.

Poza dziełami Eweliny Ramotowskiej i Alicji Szkil na Podlaskich Aukcjach Sztuki pojawiały się jeszcze prace innych artystek związanych z Gminą Choroszcz tj. Darii Ostrowskiej, Joanny Półkośnik oraz Joanny Czajkowskiej.

Osoby zainteresowane udziałem w aukcji mogą przyjść godzinę wcześniej by przy kawie porozmawiać o sztuce, spotkać się z artystami i miłośnikami podlaskiego malarstwa. Wszystkie prace, które są wystawione na 5. Podlaską Aukcje Sztuki można obejrzeć na stronie wydarzenia (link tutaj).

Zachęcamy do udziału w aukcji oraz nabywania prac choroszczańskich artystek i artystów. Inwestycja w dzieła sztuki do dobry sposób na lokowanie kapitału. Inwestując w lokalną sztukę dodatkowo wspiera się miejscowych artystów.

Poniżej przedstawiamy sylwetki Autorek:

Ewelina Ramotowska jest rodowitą Podlasianką, mieszka i tworzy w Choroszczy. Z wykształcenia jest pedagogiem, filologiem i arteterapeutką. W 2021 roku ukończyła podyplomowo Malarstwo w Instytucie Sztuk Pięknych na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Jest współtwórczynią galerii w centrum kultury w swoim rodzinnym mieście oraz współautorką projektu „Ucieczka z szuflady” zrzeszającego aktywnych twórców z gminy. Członkini grupy artystycznej „1/14” absolwentów Wydziału Artystycznego UMCSu, od niedawna związana z białostocką niezależną galerią Marchand. Jest czynną arteterapeutką propagującą, szczególnie wśród młodzieży, sztukę oraz jej terapeutyczne działanie. Swoje obrazy prezentowała w Warszawie, Podlaskim Instytucie Kultury w Białymstoku oraz w swoim rodzinnym mieście.

Alicja Szkil pochodzi z Dukli w woj. podkarpackim, a od 1999 roku mieszka i tworzy na Podlasiu. Uczęszczała do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. T. Brzozowskiego w Miejscu Piastowym.Dyplom z malarstwa uzyskała w 1997 r. na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie pod kierunkiem prof. Adama Styki. W 2018 roku została członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków – Polska Sztuka Użytkowa. Od kilku lat bierze udział w cyklicznych wystawach zbiorowych grupy artystycznej „Tworzywo 96″ w Lublinie oraz w licznych wystawach zbiorowych w Galerii Sztuki Marchand w Białymstoku. Inspiracje czerpie głównie z natury, która jest źródłem jej nieustannych poszukiwań.”

źródło: Podlaski Dom Aukcyjny (www.domaukcyjny.eu)

Dodaj komentarz