Choroszczański autobus wesprze Ukraińców

Decyzją Radnych Rady Miejskiej w Choroszczy Autosan będący w posiadaniu Gminy Choroszcz zostanie przekazany dla miasta Horochów. Będzie tam wykorzystywany do przewożenia żołnierzy na front, a w razie potrzeby do ewakuacji ludności cywilnej. To kolejna pomoc naszej gminy dla partnerskiego miasta z Ukrainy.

Prośbę o autobus, który będzie wykorzystywany do przewozu wojsk lub ludności cywilnej wystosował Burmistrz Horochowa Wiktor Godyk.  Zrobił to za pośrednictwem listu z dnia 22 kwietnia 2022 roku. W liście znajdują się podziękowania za dotychczasowe wsparcie oraz życzenia wszystkim Polakom. List został odczytany na Sesji Rady Miejskiej przez Burmistrza Choroszczy. Możecie Państwo go przeczytać w całości. Treść znajduje się pod artykułem.

Przed głosowaniem Radny Piotr Waczyński zgłosił propozycję, by autobus nie jechał pusty, tylko wypełniony darami. Burmistrz Choroszczy poinformował, że takie działanie zostanie podjęte. Część darów jest już zebranych, reszta zostanie zgromadzona podczas specjalnej zbiórki wśród Gmin Wiejskich, którą zainicjuje Gmina Choroszcz.

Gorąca dyskusja się wywiązała po wystąpieniu Radnego Marcina Popławskiego. Zwrócił on uwagę na to, że autokar wysłany na Ukrainę może być szybko zniszczony. Przypomniał też o jego generalnym remoncie przed paroma laty. Zdaniem Radnego lepiej by było, gdyby pozostał w gminie. Finalnie Radni jednogłośnie przyjęli Uchwałę o przekazaniu autobusu.

Przekazany autokar to kolejna pomoc dla miasta partnerskiego Gminy Choroszcz. Wcześniej Radni przekazali 40 tysięcy złotych na zakup hełmów ochronnych; kamizelek i ubrań ochronnych; zestawów medycznych oraz śpiworów, które były potrzebne w mieście partnerskim.

List. źródło: choroszcz.pl

Dodaj komentarz