Choroszczanka na Podlaskiej Aukcji Sztuki – można nabyć obrazy Alicji Szkil

Dnia 2 grudnia 2022 roku odbędzie się 7. Podlaska Aukcja Sztuki. Wśród wystawionych prac znajdą się obrazy artystki związanej z Choroszczą – Alicji Szkil. Obrazy, który będzie można nabyć to akryl na płótnie z 2022 roku o wymiarach 80×60 cm. Praca nosi tytuł „Promyk nadziei”. Cena wywoławcza to 1000 zł. Drugim obrazem autorstwa Alicji Szkil jest namalowany w 2020 roku akryl na płótnie o wymiarach 24×30 cm w ramie pt. „Zima”. Cena wywoławcza 600 złotych.

Uwagę Choroszczan może zwrócić również obraz, który namalował Krzysztof Chyży. Akwarela na papierze o wymiarach 30×40 cm przedstawia letnią rezydencję Branickich. Cena wywoławcza to 700 złotych.

Aukcja odbędzie się w w budynku Astoria Business&Leisure, przy ulicy Sienkiewicza 4 w Białymstoku. Początek o godzinie 19:00.

Wystawa przedaukcyjna ma miejsce w Galerii Sztuki Marchand przy ulicy Kilińskiego 12 w dniach 17 listopada – 1 grudnia 2022 roku. Galeria czynna jest od wtorku do piątku od 12:00 do 17:00 oraz w soboty od 12:00 do 15:00.

Nie są to pierwsze prace artystki, które pojawiły się na Podlaskiej Aukcji Sztuki. Jej obrazy było można nabyć podczas wcześniejszych edycji.

Poza dziełami Alicji Szkil na Podlaskich Aukcjach Sztuki pojawiały się jeszcze prace innych artystek związanych z Gminą Choroszcz tj. Darii Ostrowskiej, Joanny Półkośnik, Eweliny Ramotowskiej oraz Joanny Czajkowskiej.

Osoby zainteresowane udziałem w aukcji mogą przyjść godzinę wcześniej by przy kawie porozmawiać o sztuce, spotkać się z artystami i miłośnikami podlaskiego malarstwa. Wszystkie prace, które są wystawione na 7. Podlaską Aukcję Sztuki można obejrzeć na stronie wydarzenia (link tutaj).

Zachęcamy do udziału w aukcji oraz nabywania prac choroszczańskiej artystek i artystów. Inwestycja w dzieła sztuki do dobry sposób na lokowanie kapitału. Inwestując w lokalną sztukę dodatkowo wspiera się miejscowych artystów.

Poniżej przedstawiamy sylwetkę autorki:

Alicja Szkil pochodzi z Dukli w woj. podkarpackim, a od 1999 roku mieszka i tworzy na Podlasiu. Uczęszczała do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. T. Brzozowskiego w Miejscu Piastowym.Dyplom z malarstwa uzyskała w 1997 r. na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie pod kierunkiem prof. Adama Styki. W 2018 roku została członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków – Polska Sztuka Użytkowa. Od kilku lat bierze udział w cyklicznych wystawach zbiorowych grupy artystycznej „Tworzywo 96″ w Lublinie oraz w licznych wystawach zbiorowych w Galerii Sztuki Marchand w Białymstoku. Inspiracje czerpie głównie z natury, która jest źródłem jej nieustannych poszukiwań.” Strona autorki na Facebooku: Alicja Szkil – Obrazy.

źródło: Podlaski Dom Aukcyjny (www.domaukcyjny.eu),

fot.: Podlaski Dom Aukcyjny, Alicja Szkil – Obrazy,

Alicja Szkil na tle obrazu „Promyk nadziei” (obraz w prawej górnej części fotografii)

Dodaj komentarz