Cała Piękna – 36. Białostocka Pielgrzymka na Jasną Górę – zapisy

W dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2022 roku pątnicy z Białegostoku i Okolic udadzą się na Jasną Górę. Pielgrzymi wyruszą w trzech grupach: patriotycznej (amarantowo-żółtej), pokutnej (fioletowej) i młodzieżowo-studencko-charyzmatycznej (zielonej). Osoby, które z różnych powodów nie mogą wyruszyć w drogę mogą zapisać się do grupy złotej i wspierać idących modlitwą.

XXXVI Białostocka Piesza Pielgrzymka na Janą Górę to około 480 km w czasie 14. dniu drogi, która wiedzie przez takie miejscowości jak Suraż, Hodyszewo, Siennica, Góra Kalwaria, Pacierzów. Uczestnicy i uczestniczki pielgrzymki dziennie będą pokonywać średnio 40 kilometrów. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą Świętą o 6:00 w białostockiej Katedrze. Finałem podróży będzie dotarcie ostatniego dnia na Jasną Górę. Tam odbędzie się Msza Święta w Kapicy Cudownego Obrazu zwieńczona Apelem Jasno Górskim. O Godzinie 22:00 do Białegostoku wyruszą autokary przygotowane pielgrzymom.

Uczestnicy pielgrzymki otrzymają pamiątkową koszulkę, znaczek oraz kartę pielgrzyma. Noclegi przewidziane są w namiotach (trzeba mieć swoje) oraz w domach i stodołach gospodarzy. Organizatorzy zapewniają podstawową opiekę lekarską. Bagaże będą transportowane specjalnym pojazdem. Należy je zdać dzień przed rozpoczęciem pielgrzymki.

Zapisy będą trwały od 22 do 29 lipca 2022 roku w godz. 17:00-19:00 w piwnicy akademickiej przy ul. Kościelnej 2 lub drogą internetową. Link do formularza będzie aktywny na stronie pielgrzymki (adres tutaj) w dniach zapisów . Koszt udziału to 300 zł, każda kolejna osoba płaci 200 zł. Osoby chcące skorzystać z autokarów wracających do Białegostoku muszą dokonać dodatkowej opłaty w wysokości 120 zł.

Po zakończonej pielgrzymce odbędą się dwa spotkania dla jej uczestników i uczestniczek. Dnia 28 sierpnia 2022 roku o godzinie 15:00 w Świętej Wodzie odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe. Dnia 8 stycznia 2023 roku w Parafii NMP Królowej Rodzin w Białymstoku o godzinie 14:00 odbędzie się spotkanie opłatkowe.

Szczegółowe informacje o Pielgrzymce znajdują się na stronie oraz profilu FB.

Jeśli ktoś chciałby wspomóc pielgrzymkę finansowo lub w innej formie, poniżej podajemy niezbędne dane:
ARCHIDIECEZJA BIAŁOSTOCKA, ul. Kościelna 1, 15-087 Białystok numer konta: 60 1240 5211 1111 0000 4929 4914 z dopiskiem: darowizna na Kościół – Pielgrzymka na Jasną Górę. Dzięki wsparciu sponsorów koszt pielgrzymki mimo inflacji utrzymuje się na podobnym poziomie do lat ubiegłych.

 

graf. organizatorzy 36. Białostockiej Pielgrzymki na Jasną Górę

Dodaj komentarz