Burmistrz Choroszczy został absolwentem Szkoły Liderów

Dnia 21 października 2022 zakończyła się 30. Szkoła Liderów Politycznych. Jej absolwentem został między innymi Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Udział w szkole trwał od 22 maja bieżącego roku. Wzięło w niej udział 38. polityków i polityczek różnego szczebla oraz różnych stronnictw z całej Polski.

Szkoła Liderów Politycznych to jeden z Programów Szkoły Liderów. Jest ona przeznaczona dla osób aktualnie znajdujących się w polityce lub chcących zacząć w niej swoją przygodę. Przygotowuje swoich uczestników do startu w wyborach na różnych szczeblach. Pozwala na konfrontacje z osobami o innych poglądach. Ma na celu uczyć kultury dyskusji w szacunku.  Do programu zaproszono  38 liderów i liderek z całej Polski, którzy cenią sobie otwartość na poglądy drugiej strony. 

Szkoła Liderów Politycznych to jeden z programów Szkoły Liderów. Czym jest Szkoła Liderów? Szkoła Liderów to instytucja dbająca o jakość życia publicznego w Polsce i wśród Polaków za granicami. Udziela wsparcia liderom i liderkom różnych obszarów życia publicznego: w organizacjach pozarządowych, instytucjach samorządu terytorialnego oraz w partiach i organizacjach politycznych. Wśród jej absolwentów jest wiele wartościowych osób, które pracują na rzecz pozytywnej zmiany w swoim otoczeniu. W Gminie Choroszcz poza Burmistrzem Choroszczy ukończył ją były pracownik i dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, a aktualnie współtwórca Horyzontów Przemysław Waczyński, który brał udział w 12. miesięcznym programie Liderzy PAFW (Edycja XVI) oraz Szkole Trenerów Przywództwa (Wschód Liderów).

Szkoła Liderów to Wartości, które powinny być obecne w działaniu jej absolwentów. Szkoła Liderów upowszechnia model przywództwa i działania opartego na:
– odpowiedzialności
– budowaniu zaufania i współpracy
– tworzeniu wizji odpowiadających na aktualne problemy w Polsce i na świecie
– odwadze i skuteczności we wprowadzaniu zmian
– poszanowaniu demokracji

Burmistrzowi gratulujemy dołączenia do grona Liderów Politycznych i absolwentów Szkoły Liderów. Wierzymy, że jego działania będą zgodnie z misją i wartościami Szkoły Liderów, co się przełoży na poprawę życia mieszkańców naszej gminy .

Fot. Szkoła Liderów Profil Facebook

Dodaj komentarz