Brakuje koszy na Kominowym Bajorze

Po ostatnim weekendzie śmieci pozostawione na Kominowym Bajorze nie mieściły się w przygotowanych pojemnikach. W kwietniu na terenie miasta postawiono 14. dodatkowych koszy. Te, które aktualnie znajdują się przy stawie są niewystarczające by pomieścić wszystkie odpady.

Teren rekreacyjny przy Kominowym Bajorze cieszy się popularnością nie tylko mieszkańców Choroszczy. Czas spędzają tu wędkarze, rodziny z dziećmi, osoby ćwiczące, plażowicze, spacerowicze. Wieczorami odbywają się tu spotkania głównie młodzieży. Miejsce sprzyja wypoczynkowi za sprawą wiat, ławek, placu zabaw czy przebieralni. Jest to miejsce integracji mieszkańców Choroszczy, które wypiękniało między innymi ze środków z Budżetu Obywatelskiego.

Po ostatnim weekendzie na terenie znalazło się wiele odpadów, które nie mieściły się w pojemnikach. Poranny widok nie dodawał estetyki krajobrazowi. Na trenie znajdowało się wiele śmieci, które leżały obok koszy. Plażowanie czy spędzanie czasu z dziećmi w takich warunkach nie należy do przyjemnych, a czasami może być niebezpieczne. W poniedziałek teren został uporządkowany, zaś kosze opróżnione, a ich zawartość zabrana.

W związku, iż wielce prawdopodobne jest to, że sytuacja ta będzie się powtarzać częściej, gdyż w gorące dni z terenu rekreacyjnego i plaży, a szczególnie w weekendy korzystają setki osób nie tylko z Choroszczy. Jedyna toaleta jest cały czas „przepełniona”. To dopiero początek wakacji. Problem ten można rozwiązać na dwa sposoby: opróżniać kosze w niedzielę rano lub zwiększyć ich liczbę, tak by wszystkie odpady produkowane przez użytkowników mogły się w nich mieścić.

W jaki sposób chce rozwiązać ten problem włodarz miasta odpowiedzialny za czystość na tym terenie oraz czy w związku ze zwiększeniem w gorące dni liczby osób korzystających z obiektu ustawione zostaną dodatkowe kosze i toalety przenośne zapytaliśmy mailowo Rzeczniczkę Burmistrza Choroszczy Urszulę Glińską. Do czasu publikacji tego artykułu odpowiedzi nie otrzymaliśmy.

W kwietniu za pośrednictwem strony choroszcz.pl magistrat zapraszał do zgłaszania lokalizacji ustawiania koszy na terenie miasta. Zgłosiliśmy już taką potrzebę w związku z problemem na Kominowym Bajorze. Mamy nadzieję że będzie wysłuchana i dodatkowe kosze pojawią się niebawem.

Propozycje lokalizacji nowych koszy można zgłaszać pod adresem urzad@choroszcz.pl. Zachęcamy do zgłaszania takich miejsc. W ten sposób możemy poprawić czystość i wygodę naszego miasta.

Dodaj komentarz