Bogu Dźwięki – niesamowity koncert przed białostocką katedrą

Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza na kolejny Koncert Uwielbienia „Bogu Dźwięki”, wykonany przez Akademicką scholę ADONAI i uczestników warsztatów muzycznych. Tegoroczna edycja koncertu odbędzie się 11 czerwca o godz. 20:30 przed białostocką archikatedrą. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Abp Józef Guzdek, Metropolita Białostocki.

Bogu Dźwięki to cykliczne wydarzenie w rocznicę pobytu Papieża Jana Pawła II w Białymstoku oraz utworzenia Metropolii. Pierwsza edycja miała miejsce w 2012 roku z okazji 20-lecia tych tamtych wydarzeń. Bogu Dźwięki to wydarzenie, na które składa się koncert oraz warsztaty wokalne. Pomysłodawcą wydarzenia jest aktualnie posługujący w Choroszczy ks. Andrzeja Szczepańczyka.

Artystom towarzyszą muzycy i 35-osobowy chór. Nagrali płytę „Ocaliłeś mnie” z 12 autorskimi utworami, w tym tytułową piosenką, która ma prawie 2 mln wyświetleń na YouTube. Wydarzenie jest pod kierownictwem Piotra Kurstaka, autora tekstów i muzyki, założyciela Akademickiej Scholi Adonai. Piotr jest także autorem projektu „Męka Pańska na gitarę, perkusję i piasek”. Towarzyszą mu muzycy, którzy tworzą zespół instrumentalny, oraz 35-osobowy chór stały i chór uczestników warsztatów.

Zapraszamy do uczestnictwa w tym niesamowitym wydarzeniu. Więcej informacji i koncercie oraz zdjęcia z poprzednich relacji znajduje się na stronie wydarzenia (tutaj).

fot. Bogu Dźwięki 2021 (www.BoguDzwieki.archibial.pl)

Dodaj komentarz