Biskup odwiedził Dom Pomocy Społecznej w Choroszczy

Biskup Henryk Ciereszko wizytował Dom Pomocy Społecznej Trzy Dęby w Choroszczy. Starosta Jan Bolesław Perkowski i dyrektor Jan Steckiewicz dziękowali serdecznie Jego Eminencji za odwiedzenie mieszkańców domu i wspólną modlitwę oraz zaprosili ks. biskupa na doroczny odpust Matki Bożej Nieustającej Pomocy 27 czerwca. Starosta przekazał też JE zdjęcia z otwarcia drogi Stanisławowo – Wojszki i podziękował za poświecenie tej ważnej i symbolicznej dla całego powiatu drogi.

Mieszkanki i mieszkańcy domu przygotowali uroczystą oprawę oraz przekazali piękne prace plastyczne. Wizytacja duszpasterska była okazją do odwiedzenia oddziałów już wyremontowanych i tych jeszcze czekających na modernizację. Biskup zobaczył też powstające mieszkania chronione i nową flotę busów DPS.

Biskup odwiedził dom w związku z wizytacją duszpasterską prowadzoną w parafii pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy, jaką odbywał od 23 do 24 kwietnia. W DPS w Choroszczy funkcjonuje od 1995 roku kaplica pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, gdzie w niedzielę odprawiane są Msze Święte w intencjach mieszkańców i z ich licznym udziałem.

WIĘCEJ ZDJĘC TUTAJ

Źródło: Powiat Białostocki

Dodaj komentarz