Biesiada Miodowa w Kurowie

W weekend 27-28 sierpnia odbędzie się już XXII Biesiada Miodowa w Kurowie.

Jak co roku w trakcie święta podlaskich miodów i pszczelarzy będzie można skorzystać z oferty produktów pochodzenia pszczelego. Dodatkową atrakcją będą produkty i warsztaty rękodzieła ludowego, występy zespołów lokalnych i animacje dla dzieci. Dodatkowo 28 sierpnia będzie można zapoznać się z najcenniejszą przyrodą województwa podlaskiego na stoiskach wszystkich podlaskich parków narodowych. Dodatkową atrakcję będzie na pewno spektakl „Zmysły” prezentowany przez A3TEATR KOLEKCJONERZY WZRUSZEŃ.

Biesiada Miodowa w Kurowie to miód, miód to pszczoły, a Pszczółka to maskotka Jagielloni Białystok, w związku z tym 27 sierpnia, na Biesiadzie Miodowej w Kurowie będzie można „przybić piątkę” z Pszczółką oraz zawodnikami Jagielloni. Będą też konkursy dla sympatyków Jagielloni Białystok.

Nie zabraknie również akcentów muzycznych. W sobotę zagrają:  Łapskie Nutki, Kolej na Łapianki, Kurpie Zielone oraz Kapela Mietka Buraka, a w niedzielę wystąpią: Miód na Serce, Daj Ognia, Orkiestra Św. Mikołaja oraz ponownie Kapela Mietka Buraka. 

Organizatorami wydarzenia są: Starosta Wysokomazowiecki, Wójt Gminy Kobylin Borzymy oraz Dyrektor Narwiańskiego Parku Narodowego.

Dodaj komentarz