Biegnę dla Niepodległej! Bieg z okazji Święta Niepodległości

W dniu 11 listopada 2022 roku w Białymstoku odbędzie się bieg „Biegnę dla Niepodległej”. Główny bieg o długości 10 km wyruszy o godzinie 14:15. Wcześniej, o godzinie 14:00 wyruszy krótszy bieg na dystansie 1918 metrów, które długość nawiązuje do daty odzyskania przez Polskę Niepodległości. Osoby, które nie mają możliwości biegu ulicami Białegostoku, mogą pobiec w biegu wirtualnym. Uczestnicy tego biegu muszą zrobić to indywidualnie od 11 do 21 listopada 2021 roku. Otrzymają medale i inne gadżety, które zostaną im dostarczone pocztą. Organizatorem biegu jest Fundacja Białystok Biega.

By wziąć udział w biegu należy się zapisać przez formularz onlinie (link tutaj). Opłata startowa za bieg główny wynosi 79 złotych (w dniu biegu 80 złotych), bieg na 1918 metrów 49 zł (w dniu biegu 50 złotych), za bieg wirtualny 69 złotych (płatny do 21 listopada).

Trasa biegu głównego wiedzie prze fragment ul. Legionowej, Bulwaray Kościałkowskiego, ul. 11 listopada, ul. Zwierzyniecką. Start i meta zlokalizowane są na Al. Piłsudskiego.

Więcej o biegu Biegnę dla Niepodległej dowiecie się na jego stronie (tutaj).

W tym roku wiele wskazuje, że nie będzie choroszczańskiego Biegu Niepodległości. Choroszczański Bieg Niepodległości ma dość bogatą historię. Pierwsze biegi odbywały się w Choroszczy w latach 90. XX wieku, ale potem zaprzestano ich organizacji. Po licznych prośbach mieszkańców i Radnych z Gminy Choroszcz wznowiono go. Współcześnie bieg odbywał się w latach 2015-2021. Brały w nim udział mieszkanki i mieszkańcy Gminy Choroszcz oraz zawodniczki i zawodnicy z Polski i z zagranicy. Wszystkich, którzy przez lata brali udział w choroszczańskich zawodach z okazji Dnia Niepodległości serdecznie zapraszamy do udziały w białostockim biegu Biegnę dla Niepodległej.

A tak było na starcie biegu w 2021 roku:

Na podst. mat. org. Fot.: Biegnę dla Niepodległej

Dodaj komentarz