W lutym odbędzie się Bieg z okazji Wyzwolenia Choroszczy

Biegi po ulicach Choroszczy oraz drogach naszej gminy zostały przywrócone w 2015 roku i odbywały się z okazji Święta Niepodległości i Święta Konstytucji 3 Maja. W ostatnim czasie jednak Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, które było organizatorem tych sportowych wydarzeń zaniechało organizacji imprez biegowych. Ostatni Bieg Niepodległości odbył się w listopadzie 2021 roku, Burmistrz Choroszczy podczas wręczania medali zapraszał wtedy na kolejną edycję ale ta niestety się nie odbyła, podobnie jak Bieg Konstytucji. 

Teraz jednak M-GCKiS w Choroszczy zaprasza do udziału do nowego wydarzenia biegowego, jakim jest Bieg z okazji Wyzwolenia Choroszczy. Odbędzie się on w sobotę 18 lutego. Trasa będzie wiodła ulicami: Rynek 11 Listopada, Białostocką w kierunku Sienkiewicza, ścieżką rowerową wzdłuż Szosy Kruszewskiej, ulicami Zastawie I, Zastawie II, Dominikańską i do mety na Rynku 11 Listopada – czyli jest identyczna jak w przypadku ostatnich Biegów Niepodległości. 

Zgłoszenia internetowe rozpoczęły się 1 lutego i zostaną zawieszone 14 lutego. Po tym terminie zgłoszenia będą możliwe wyłącznie w Biurze Zawodów 18 lutego 2023 r., w godzinach 09:30–11.15, pod warunkiem dostępności wolnych miejsc.

Wpisowe dla biegu wynosi 65 zł od osoby (70 zł w dniu biegu), a na każdego uczestnika, bez względu na wynik, będzie czekał pakiet startowy: numer startowy + chip do pomiaru czasu + agrafki,  pamiątkowy medal oraz gadżet sportowy. Każdy uczestnik otrzyma również po biegu ciepły posiłek.

Minimalny wiek zawodnika biorącego udział w biegu to 15 lat. Dla biegu głównego obowiązuje łączny limit 150 nadanych numerów startowych, przy czym o nadaniu numeru startowego decyduje kolejność dokonywania opłat startowych. Podczas biegu głównego prowadzona będzie klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn (open i dla gminy Choroszcz).

Opłatę można wnosić jedynie poprzez płatności internetowe na numer konta ogólny: 64 1020 1332 0000 1402 0945 0430 lub gotówką, jeśli w dniu zawodów będą jeszcze wolne miejsca.

LINK DO ZAPISÓW ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

Źródło: M-GCKiS w Choroszczy
Fot. główne: Tomasz Grynasz

Dodaj komentarz