Bieg Wyzwolenia odbędzie się 17 lutego

Biegi po ulicach Choroszczy oraz drogach naszej gminy zostały przywrócone w 2015 roku i odbywały się z okazji Święta Niepodległości i Święta Konstytucji 3 Maja. W ostatnim czasie jednak Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, które było organizatorem tych sportowych wydarzeń zaniechało organizacji imprez biegowych. Ostatni Bieg Niepodległości odbył się w listopadzie 2021 roku, Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński podczas wręczania medali zapraszał wtedy na kolejną edycję ale ta niestety się nie odbyła, podobnie jak Bieg Konstytucji. 

W 2023 roku jednak M-GCKiS w Choroszczy biegaczom zaproponowało nowe wydarzenie, jakim jest Bieg z okazji Wyzwolenia Choroszczy. Wówczas 18 lutego 2023 wzięło w nim udział około 30-stu biegaczy. Mamy nadzieję, że w tym roku frekwencja będzie większa i będzie nawiązywała z liczb w okolicach „setki”, które były kiedyś podczas Biegu Niepodległości.

W tym roku „Bieg Wyzwolenia” odbędzie 17 lutego i trasa będzie wiodła ulicami: Rynek 11 Listopada, Mickiewicza, Piłsudskiego, drogą do Sienkiewicz, ścieżką rowerową wzdłuż Szosy Kruszewskiej, ulicami Zastawie I, Zastawie II, Dominikańską i do mety na Rynku 11 Listopada. Trasa TUTAJ. Oprócz biegu głównego planowany jest także bieg rodzinny. Trasa biegu głównego wynosi ok. 10 km, a biegu rodzinnego ok. 700 m.

Zgłoszenia internetowe rozpoczęły się 18 stycznia i zostaną zawieszone 14 lutego. LINK TUTAJ. Po tym terminie zgłoszenia będą możliwe wyłącznie w Biurze Zawodów 17 lutego 2024 r., w godzinach 09:30–11.15, pod warunkiem dostępności wolnych miejsc.

Wpisowe dla biegu wynosi 65 zł od osoby (70 zł w dniu biegu), a na każdego uczestnika, bez względu na wynik, będzie czekał pakiet startowy:  numer startowy + chip do pomiaru czasu + agrafki oraz gadżet sportowy. Każdy uczestnik otrzyma również po biegu ciepły posiłek. Udział w biegu rodzinnym jest bezpłatny.

Minimalny wiek zawodnika biorącego udział w biegu to 15 lat. Dla biegu głównego obowiązuje łączny limit 150 nadanych numerów startowych, przy czym o nadaniu numeru startowego decyduje kolejność dokonywania opłat startowych. Podczas biegu głównego prowadzona będzie klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn (open i dla gminy Choroszcz). W biegu rodzinnym minimalny wiek to 7 lat. Regulamin TUTAJ, zgoda rodzica TUTAJ.

Opłatę można wnosić jedynie poprzez płatności internetowe na numer konta: 64 1020 1332 0000 1402 0945 0430 lub gotówką, jeśli w dniu zawodów będą jeszcze wolne miejsca.

Zdjęcie własne (Bieg Wyzwolenia 2023), źródło i grafika M-GCKiS.

Dodaj komentarz