„Bezdech” – wystawa Joanny Krukowskiej w Wasilkowie

.

Miejski Ośrodek Animacji Kultury oraz Podlaski Instytut Kultury zapraszają na wystawę Joanny Krukowskiej pt. „Bezdech”. Wernisaż wystawy odbędzie się 8 września (piątek)  2023 roku o godzinie 18:00 w Miejskim Ośrodku Animacji Kultury w Wasilkowie (Żurawia 13). Wystawę będzie można oglądać od 9 września do 6 października 2023 w godzinach pracy ośrodka.

Joanna Krukowska jest fotografką, której zdjęcia mieszkańcy Choroszczy znają z reportaży fotograficznych wydarzeń i uroczystości odbywających się w naszej gminie. Wystawa „Bezdech” prezentuje artystyczne fotografie. Zachęcamy do poznania spotkania z twórczością artystki.

Wystawa fotografii Joanny Krukowskiej „Bezdech” to intymna opowieść o emocjach. Autorka, świadoma, że każdy nosi w sobie trudne stany psychiczne, stara się poprzez swoje prace skonfrontować nas z tym, co na co dzień ukrywamy – nie tylko przed światem, ale często też sami przed sobą. Strach, ból, rozpacz czy bezradność na zdjęciach fotografki ukazane są jako kruche postacie, czasem bez twarzy, zamarłe w niewygodnych pozycjach gdzieś na peryferiach rzeczywistości.  
Joanna Krukowska, mimo że to nie ona pozuje przed obiektywem, opisuje swoje prace jako autobiograficzne. Na pierwszej indywidualnej wystawie autorka wywleka na powierzchnię własne lęki i niepewności, mając nadzieję, że również odbiorcy jej fotografii odnajdą w nich swoje „smuty i pustoty”.

Joanna Krukowska – białostocka fotografka, absolwentka dziennikarstwa i kulturoznawstwa. Pierwsze kroki w fotografii stawiała, robiąc fotoreportaże z imprez kulturalnych w Podlaskim Instytucie Kultury, gdzie pracowała w dziale promocji przez ponad 12 lat. Obecnie w swoich pracach skupia się na fotografii portretowej i krajobrazowej, starając się ukazywać piękno ukryte w melancholii i melancholię ukrytą w pięknie. 

mat. pras. org.

Dodaj komentarz