Bezdech – intymna opowieść o emocjach. Wystawa fotografii Joanny Krukowskiej

Od 16 stycznia do 2 marca 2023 roku w Podlaskim Instytucie Kultury będzie można oglądać wystawę „Bezdech” autorstwa Joanny Krukowskiej – białostockiej fotografki, absolwentki dziennikarstwa i kulturoznawstwa, autorki wielu fotoreportaży z wydarzeń kulturalnych, obecnie skupiającej się na fotografii portretowej i krajobrazowej. Jej fotoreportaże mieszkańcy Choroszczy mogli podziwiać w wielu relacjach z ubiegłorocznych wydarzeń gminnych oraz organizowanych przez centrum kultury i sportu, które zamieszczano na stronach i profilach Urzędu Miejskiego, Gazety w Choroszczy oraz Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

Wernisaż wystawy „Bezdech” odbędzie się 13 stycznia 2022 roku w Podlaskim Instytucie Kultury (Spodki, ul. św Rocha 14, Białystok). Początek wydarzenia o godzinie 18:00.

Wystawa fotografii Joanny Krukowskiej – Bezdech to intymna opowieść o emocjach.

Autorka, świadoma, że każdy nosi w sobie trudne stany psychiczne, stara się poprzez swoje prace skonfrontować nas z tym, co na co dzień ukrywamy – nie tylko przed światem, ale często też sami przed sobą. Strach, ból, melancholia czy bezradność na zdjęciach fotografki ukazane są jako kruche postacie, czasem bez twarzy, zamarłe w niewygodnych pozycjach gdzieś na peryferiach rzeczywistości.

Joanna Krukowska, mimo że to nie ona pozuje przed obiektywem, opisuje swoje prace jako autobiograficzne. Na pierwszej indywidualnej wystawie autorka wydobywa na powierzchnię własne lęki i niepewności, mając nadzieję, że również odbiorcy jej fotografii odnajdą w nich swoje „smuty i pustoty”.”

Zapraszamy do zobaczenia prac artystki na jej profilach w mediach społecznościowych: Facebook oraz Instagram.

fot., plakat. (mat. PIK), źródło: Podlaski Instytut Kultury (pikpodlaskie.pl)

Dodaj komentarz