Beton – gdański Teatr Miniatura z wizytą w Wasilkowie

Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie po raz kolejny bierze udział w programie TEATR POLSKA. W związku z tym zapraszamy na spektakl Teatru Miniatura pt.: „Beton”. Sztuka będzie wystawiona 2 września 2023 roku o godzinie 18:00 w Sali Widowiskowej przy ulicy Polnej 1/4 w Wasilkowie. Bilety w cenie 20 złotych można zakupić na stronie organizatora (tutaj).

Spektakl jest adaptacją nagradzanej powieści Moniki Milewskiej „Latawiec z betonu”. Opowiada o inżynierze, twórcy najdłuższego gdańskiego falowca. Ten orędownik komunizmu, megaloman-donosiciel i oportunista odkrywa zadziwiającą właściwość własnego dzieła: falowiec zakrzywia czas, pozwalając na podróże w przyszłość. Mimo wkładania wysiłków w próby wpłynięcia na kształt kolejnych losów świata, nie może być pewny, jakie rezultaty przyniosą jego działania. Czasami skutek jest odwrotny do zamierzonego. Pojawia się więc pytanie: czy warto podejmować wysiłek kształtowania rzeczywistości?

Już nie tylko poznajemy specyfikę falowca i dane na jego temat. Jesteśmy również świadkami pełnego humoru obrazu epoki PRL-u, którego osobliwy budynek przy ul. Obrońców Wybrzeża w Gdańsku jest przykładem. Falowiec staje się Polską w pigułce, głosem mieszkańców budynku nie tylko o perle architektury socjalizmu, ale też o Polsce, w której żyją. – Łukasz Rudziński, trojmiasto.pl

Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z aktorem Wojciechem Stachurą, który opowie o teatrze formy, prezentując scenografię i rekwizyty ze spektaklu oraz demonstrując różne formy ich animacji.

Miejski Teatr Miniatura to jedyny teatr lalkowy w Trójmieście. Realizują repertuar dla całej rodziny, angażując utalentowanych twórców z Pomorza, całego kraju i zagranicy. Co roku wystawiają blisko 300 spektakli, które ogląda ponad 55 tysięcy widzów. Powstają tam przedstawienia zarówno na podstawie klasyki, jak i współczesnej literatury dziecięcej i młodzieżowej dla widzów już od 1 roku życia. Miniatura podejmuje także działania nietypowe, jak np. produkcja detektywistycznego serialu teatralnego oraz działania mające na celu wyjście w przestrzeń publiczną miasta, m.in. spektakle plenerowe.

mat. pras. org.

Dodaj komentarz