Baseball w Złotorii? Dzięki Lisom!

Baseball to sport bardzo popularny m.in. w Stanach Zjednoczonych ale także innych krajach Ameryki Północnej, Południowej oraz wschodniej Azji. Od 2018 roku istnieje również drużyna baseballowa Lisy Białystok, która pierwszy swój sezon rozgrywała na wyjazdach, w 2019 domowe mecze rozgrywali na boisku MOSP Białystok, a od poprzedniego, 2021 roku rozgrywają mecze w Złotorii. A to wszystko dzięki współpracy Lisów ze Szkołą Podstawową i udostępnieniu boiska, na którym w latach ubiegłych można było zobaczyć zawodników Gminnych LZS’ów. 

Lisy mają barwy identyczne jak nieistniejąca już drużyna LZS Złotoria – czyli pomarańczowo-czarne. Drużyna niebawem rozpoczyna nowy sezon, zapraszamy więc do Złotorii – zawsze warto zobaczyć coś nowego, czego do tej pory się nie widziało na żywo! W najbliższą niedzielę Listy zagrają mecz towarzyski (w godzinach 10-16), a następnie w maju dwa dwumecze ligowe: 7 maja (godz. 11 i 14) z Warsaw Dragons oraz 21 maja (godz. 11 i 14) z Piratami Władysławowo. 

Drużyna jednocześnie zaprasza do wstąpienia w swoje szeregi i spróbowania swoich sił w baseballu. W Lisach gra trzech zawodników z naszej gminy, a tym bardziej będzie fajnie zagrać i potrenować na gminnym terenie. W tej sprawie należy się zgłaszać do wiceprezesa klubu: Pawła Mieńko pod numerem telefonu 669 080 019).

Zachęcamy także do odwiedzenia strony internetowej (tutaj) oraz profilu na portalu Facebook (tutaj). 

Dodaj komentarz