Bardzo Dzikie Weekendowe Warsztaty Filmowe z Adamem Woronowiczem i Maciejem Marczewskim

Podlaski Instytut Kultury wspólnie z Fundacją Rozwoju Podlaskiej Kinematografii Bardzo Dziki Wschód zaprasza na dwudniowe, bezpłatne warsztaty dla młodzieży (13-25 lat) w ramach programu Bardzo Młoda Kultura – woj. podlaskie. Spotkania odbędą się w dniach 6-7 kwietnia 2024 r. w Hali Kultury w Łomży. Warsztaty Filmowe, które poprowadzą Adam Woronowicz i Maciej Marczewski. Obowiązują zapisy, liczba miejsc jest ograniczona.

Pierwszego dnia w większym gronie uczestnicy rozpracują sztukę filmową teoretycznie, a drugiego (w mniejszych grupach) – napiszą scenariusze, ustawią plany, nakręcą  zdjęcia, zagrają, wyreżyserują, zmontują i udźwiękowią, jednym słowem – zrobią prawdziwy film pod okiem doświadczonych praktyków filmowych.

Wykładowcy:

Adam Woronowicz – pochodzący z Białegostoku wybitny aktor filmowy i teatralny. Ukończył warszawską PWST w roku 1997 i od tej pory możemy go podziwiać na deskach teatru oraz w przebojach kinowych (m. in. „Popiełuszko. Wolność jest w nas”, „Rewers”, „Baby są jakieś inne”, „Teściowie” czy „7 uczuć”). Wziął udział także w podlaskiej produkcji filmowej „Czarna Dama”, jest Ambasadorem Województwa Podlaskiego.

Maciej Marczewski – reżyser, aktor i scenarzysta, wykładowca Wajda School w Warszawie. Koordynator i wykładowca kursu hybrydowego Online Kamera w Szkole Wajdy od 2016 roku. Znany z filmów „Ile waży koń trojański” oraz „W Głębi lasu”. Wyreżyserował i napisał dwa krótkometrażowe filmy „Gry” oraz „Moja trumna”, pokazywane na wielu festiwalach filmowych w Polsce i na świecie.

Program

6 kwietnia, sobota:

  • 11:00 – 14:30 – „Podstawy sztuki filmowej, czyli od czego zacząć” – wykład Macieja Marczewskiego
  • 15:30 – 17:00 – „Aktorska analiza tekstu” – wykład Adama Woronowicza

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY – 6 kwietnia, sobota (kliknij, aby wypełnić)

7 kwietnia, niedziela:

  • 10:00 – 16:00 – równoległa warsztatowa praca w dwóch 10-osobowych grupach.

Tematy warsztatów:
„Jak nakręcić profesjonalny film za pomocą telefonu komórkowego” – warsztat Macieja Marczewskiego
„Sztuka aktorska” – warsztat Adama Woronowicza

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY – 7 kwietnia, niedziela (kliknij, aby wypełnić)

Zachęcamy do zgłaszania się. Pierwszego dnia – 6 kwietnia – zajęcia będą prowadzone dla bardzo dużej grupy, można więc zapisać klasę lub koło filmowe.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.pikpodlaskie.pl

Dodaj komentarz