Awans dziewcząt i chłopców na wojewódzkie finały Pucharu Tymbarku

Historię z roku 2023 dotyczącą sukcesu dziewcząt z Lambady Choroszcz, które w Turnieju Tymbarku reprezentowały Szkołę Podstawową w Choroszczy powinien znać chyba każdy. Przypominamy: trzy drużyny (U-8, U-10 i U-12) zostały mistrzyniami powiatu, następnie mistrzyniami województwa i awansowały do Warszawy na finały ogólnopolskie gdzie zajęły wspaniałem 4 i 6 miejsce w kraju. 

Dzisiaj rozpoczęła się kolejna edycja tych rozgrywek. Na początek odbył się etap powiatowy w Tykocinie. Do rywalizacji przystąpiły trzy drużyny dziewcząt: U-8, U-10 i U-12 oraz drużyna chłopców U-12. Wszystkie grające dziewczęta trenują w klubie Lambada Choroszcz, a większość chłopców w klubie Narew Choroszcz. Ale na Tymbarkowych zmaganiach wszystkie dziewczęta i chłopaki reprezentują barwy Szkoły Podstawowej w Choroszczy gdyż od 2023 roku tylko drużyny zgłoszone przez szkoły mogą grać w turnieju. Opiekunem i szkolnym trenerem chłopców jest nauczyciel wychowania fizycznego Mariusz Dzienis. Drużyny dziewcząt w Tykocinie wspierali także trenerzy akademii Lambada Girls Mariusz Gałczyk i Szymon Garbowski. 

W Tykocinie było zimno i wietrznie ale piłkarki i piłkarze wracali do Choroszczy z uśmiechami. Wszystkie choroszczańskie drużyny wygrały swoje kategorie wiekowe i awansowały na finały wojewódzkie, które odbędą się w maju w Łomży. Dziewczyny już ten klimat znają, teraz poznają go również chłopcy dla których jest to historyczny awans. GRATULUJEMY! 

fot. Wojciech Jastrzębski
Główne zdjęcie: mecz dziewcząt U-12, drugie zdjęcie mecz chłopców U-12.

Dodaj komentarz