Autokar z Choroszczy dotarł na Ukrainę

Choroszczański autobus został przekazany Ukrainie. W nocy z 15 na 16 maja z Choroszczy odjechał autokar, który trafił do partnerskiego miasta Horochów. Autobus ma być wykorzystany do przewozu żołnierzy, a jeśli będzie taka potrzeba do transportu ludności cywilnej. O tego typu wsparcie prosił Burmistrz Horochowa w liście przesłanym do władz Choroszczy.

Autokar trafił na Ukrainę dzięki decyzji Radnych Rady Miejskiej, którzy podczas Sesji w dniu 27 kwietnia 2022 roku jednogłośnie zagłosowali nad Uchwałą pozwalającą na przekazanie pojazdu. Na tej samej sesji Radny Piotr Waczyński zaproponował, by autobus nie jechał pusty. By tak się stało zorganizowano zbiórkę do której włączyli się poza choroszczanami mieszkańcy innych gmin.

Jak podaje Urząd Miejski w Choroszczy na Ukrainę wyruszyło 180 kg żywności, 437 kg środków higieny, 482 kg ubrań, oraz 19 kg leków. W sumie 1118 kg produktów, które zapakowano do 114 paczek, pojemników i opakowań. To wszystko dzięki mieszkańcom gminy Choroszcz oraz gmin wspierających zbiórkę.

Na podst. mat. UM (choroszcz.pl), fot. UM w Choroszczy, choroszcz.pl

1 komentarz do “Autokar z Choroszczy dotarł na Ukrainę”

Dodaj komentarz