Artystyczne podsumowanie sezonu w Podlaskim Instytucie Kultury już w ten weekend! Szykują się koncerty i spektakle.

W piątek 14 czerwca, o godz. 17:00 PIK zaprasza do Auli Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku na koncert podsumowujący rok artystyczny dwóch grup: Kurpi Zielonych oraz Podlaskiego Ogniska Baletowego. Bilety można kupić online na stronie Podlaskiego Instytutu Kultury.

Kurpie Zielone to jedna z najstarszych i największych w Polsce grup prezentujących folklor w formach stylizowanych i scenicznych. Repertuar zespołu to swoisty kolaż pokazujący różnorodność, wielokulturowość oraz wieloetniczność Polski. Zespół tworzą studenci i uczniowie oraz osoby pracujące nie tylko z Białegostoku, ale z całego województwa podlaskiego .

Podlaskie Ognisko Baletowe to blisko sześćdziesiąt młodych baletnic kształcących umiejętności taneczne pod okiem utytułowanej i cenionej w regionie instruktorki Oksany Prus tworzącej wspaniałe choreografie. Tancerki są młodymi, pełnymi pasji entuzjastkami tańca klasycznego.

Dwa dni później – w niedzielę 16 czerwca działający przy Podlaskim Instytucie Kultury Teatr ProScenium zaprasza do Domu Ludowego w Supraślu na dwa spektakle. O godz. 16.00 na przedstawienie „…i po ptakach, czyli Tadek i Władek show”, a o godz. 17.00  na spektakl  „KOŃec”.

ProScenium to teatr amatorski, którym kieruje Emilia Wyszkowska. Jej podopieczne wspólnie zadecydowały, że motywem przewodnim ich artystycznych poszukiwań w tym roku będzie temat konsekwencji. To słowo ma kilka znaczeń – tłumaczy Emilia Wyszkowska. – Podczas warsztatów szukałyśmy definicji konsekwencji, która najbardziej do nas przemawia, ale starałyśmy się też pokazać tę różnorodność znaczeniową, która nas zafascynowała.

Wstęp na przedstawienia jest bezpłatny.

mat. org.

Dodaj komentarz