BiKeRy wróciły po zimowej przerwie

Od 1 kwietnia w Choroszczy można korzystać z BiKeRów. BiKeR to nazwa Białostockiej Komunikacji Rowerowej – sieci umożliwiającej korzystanie z publicznych rowerów. Jej stacje znajdują się również w Choroszczy na Rynku 11 Listopada oraz pl. dr. Zygmunta Brodowicza. System BiKeR składa się z 58 stacji rowerowych (w tym 54 stacje w Białymstoku, po dwie w Choroszczy i Kleosinie). W systemie dostępnych jest 574 jednośladów standardowych, w tym 50 rowerów wyposażonych w foteliki dla dzieci, oraz 10 rowerów typu tandem i 20 rowerów dziecięcych. Dzięki zastosowaniu rowerów IV generacji jednoślady można oddawać za dodatkową opłatą także poza stacjami rowerowymi.

Żeby skorzystać z rowerów należy zainstalować specjalną aplikację dostępną na stronie bikerbialystok.pl. Pierwsze 25 minut korzystania jest darmowe, od 26 do 60 minut to koszt 1 zł, druga godzina kosztuje 3 zł, zaś każda kolejna 5 zł. Za dodatkową opłatą wysokości 10 zł rower można pozostawić poza stacją. Cena ta dotyczy strefy BiKeR (granice strefy).

BiKery w Choroszczy pojawiły się w 2015 roku. Pierwszą stację usytuowano na Rynku 11 Listopada w 2015 roku. Po dwóch latach otworzono drugą stację na placu. dr. Zygmunta Brodowicza

Więcej informacji, cennik, mapa znajdują się na stronie BiKeR.

Dodaj komentarz