„50 lat muzeum w Choroszczy” i „Rezydencje w zieleni”. Otworzono wystawy

We wtorek 27 czerwca w Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy odbył się wernisaż dwóch wystaw: „Rezydencje w zieleni” oraz plenerowej „50 lat muzeum w Choroszczy”. Wydarzenie zgromadziło bardzo wiele osób – muzealników, miłośników historii i kultury oraz ludzi lubiących choroszczański pałacyk. Spotkanie w dolnej sali rozpoczął dyrektor Muzeum Podlaskiego dr Waldemar Wilczewski. Głos zabrali również Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski oraz Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. O wystawach oraz pracy nad wydanym albumem „Rezydencje w zielni” opowiedziały autorki – kierowniczka Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy Anna Dąbrowska oraz kustoszka Krystyna Kosior. Choroszczańskie Muzeum Wnętrz Pałacowych obchodzi w tym roku jubileusz 50 lecia swojego istnienia.

Następnie zebrani udali się na 1 piętro, gdzie znajduje się wystawa „Rezydencje w zielni”, na której można zobaczyć prace takich artystów jak Jacek Malczewski, Wojciech Wiess, Józef Mehoffer. Po kilku chwilach oglądania prac zebrani mogli skosztować jubileuszowego tortu.

Poza oglądaniem prac zebrani mogli nabyć albumy „Rezydencje w zieleni – Choroszcz” oraz „Rezydencje w zieleni – katalog wystawy”.

Dnia 2 lipca 20323 roku odbędzie się oprowadzenie kalkulatorskie po wystawie ,,Rezydencje w zieleni” prowadzone przez Annę Dąbrowską – kuratorkę i kierowniczkę Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy. Rozpoczęcie o godz. 11.00. Wystawa będzie czynna do 17 września. Wystawa plenerowa „50 lat Muzeum w Choroszczy” będzie dostępna odwiedzającym teren przy muzeum do końca roku.

Fot. HoCho, Towarzystwo Przyjaciół Choroszczy

GALERIA ZDJĘĆ ZNAJDUJE SIĘ NA NASZYM FB

Dodaj komentarz