7 i 9 miejsce w Polsce. Brawo dziewczęta!

W sobotę i w niedzielę 8-9 czerwca na obiektach Hutnika Warszawa odbyły się mecze w ramach ogólnopolskich finałów XXIV edycji Pucharu Tymbarku. Wzięły w nich udział dwie drużyny Szkoły Podstawowej w Choroszczy złożone w całości z dziewcząt trenujących w Lambadzie Choroszcz.

Młodsza drużyna w kategorii U-10 w fazie grupowej zaczęła od porażki 1-2 z drużyną z SP17 Chorzów (bramka Zofii Bogdan), następnie 3-1 wygrały ze Stoczkiem Łukowskim (gole Łucji Krysiewicz, Yevy Bilokin i Zofii Bogdan), a w ostatnim decydującym meczu mimo prowadzenia 2-0 zremisowały 2-2 z Brzeskiem (dwie bramki Yevy BIlokin). 4 punkty dały 2 miejsce w grupie tuż za drużyną z Chorzowa i awans do „górnej drabinki” fazy pucharowej. W niedzielę uległy 1-5 SP 21 Rzeszów (bramka Łucji Krysiewicz), następnie zremisowały 2-2 z SP6 Inowrocław (bramki Yevy Bilokin i Łucji) ale lepiej rzuty karne wykonywały rywalki, a w decydującym o 7 miejscu meczu pokonały po dwóch golach Łucji 2-1 SP17 Chorzów rewanżując się tym samym za sobotnią porażkę w grupie. Łączny bilans podczas dwóch dni zmagań: 2-2-2.

Kadra U-10: Yeva Bilokin, Zofia Bogdan, Aleksandra Glińska, Emilia Glińska, Matylda Hołownia, Joanna Kondraciuk, Emilia Krajewska, Łucja Krysiewicz, Martyna Okruszko

Starsze dziewczęta kategorii U-12 również rozpoczęły od porażki 0-1 z SP Czepom, następnie 1-0 po golu Mariny Malinowskiej pokonały Wierzchosławice. Przed ostatnią kolejką wszystkie drużyny z grupy miały po 3 pkt. W decydującym meczu Lambada Girls uległy SP17 Chorzów 2-4 (bramki Mileny Garbowskiej i Laury Siemieniuk) i ostatecznie mogły powalczyć o miejsca 9-12. Dziewczęta po sobotnie fazie grupowej miały wielki niedosyt, gdyż nie udało się awansować do najlepszej „ósemki”. Sportową złość pokazały jednak w niedzielę wygrywając wszystkie mecze: 6-1 z SP Zelów (gole 4xMarina Malinowska, Hanna Krysiewicz i „samobój” rywalek), 1-0 SP Drawsko Pomorskie (gol Amelii Krysiewicz) i na koniec w meczu decydującym o 9 miejscu SP2 Łańcut 5-2 (gole 2xMarina, 2xHanna, Amelia). Łączny bilans podczas dwóch dni zmagań: 4-0-2.

Kadra U-12: Oliwia Chowańska, Kaja Dziejma, Milena Garbowska, Amelia Krysiewicz, Hanna Krysiewicz, Marina Malinowska, Nikola Mikulska, Laura Siemieniuk, Magdalena Świderska, Lena Tynecka

Dziewczęta wraz z szkolnymi nauczycielami oraz trenerem z akademii Mariuszem Gąłczykiem zostały jeszcze w poniedziałek w Warszawie gdzie z trybun Stadionu Narodowego obejrzą dzisiejszy mecz Polska-Turcja.

To był już trzeci występ Lambadowych dziewcząt na ogólopolskich finałach Tymbarku w Warszawie. W 2022 roku zajęły 16 miejsce (U-10), rok temu 4 miejsce (U-10) i 6 miejsce (U-12). Kolejna piękna przygoda za dziewczętami z Choroszczy. Taki jest sport, czasami jest radość, czasami jest też smutek i łzy. Jesteśmy z dziewcząt bardzo dumni! GRATULUJEMY!

Więcej zdjęć na stronie FB Lambady Choroszcz:

fot. Lambada Choroszcz

Dodaj komentarz