4 i 6 miejsce w Polsce. Brawo dziewczęta!

„Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” – było bardzo blisko. Było „o włos” od finału, który zostanie rozegrany w piątek na Stadionie Narodowym w Warszawie ale dziewczęta spędziły piękne dwa dni na obiektach sportowych Hutnika Warszaw. Ostatecznie dziewczęta z akademii Piławskiej prowadzonej przez Stowarzyszenie Lambada Choroszcz w ogólnopolskich finałach tego turnieju zajęły 4 miejsce w kategorii U-10 i 6 miejsce w kategorii U-12. Wspaniale zaprezentowałyście swoją Szkołę Podstawową w Choroszczy.  O środowych meczach pisaliśmy TUTAJ, a poniżej droga dwóch drużyn w drugim dniu turnieju.

U-10: młodsze Lambada Girls w ćwierćfinale pokonały 3-1 SP nr 1 Rumia. Następnie w półfinale zmierzyły się z SP Grabów-Leopoldów. Ten mecz zadecydował czy zagrają w piątkowym wielkim finale na Stadionie Narodowym. Niestety uległy rywalkom 0-2 i to one tam zagrają. Życzymy Wam powodzenia! Następnie do rozegrania pozostał finał pocieszenia czyli mecz o 3 miejsce. Lambada Girls prowadziły po pierwszej połowie 2-0 ale w drugiej to SP Nadarzyn strzeliło dwie bramki i o brązowych medalach zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywały rywalki. Czwarte miejsce w Polsce to i tak jest MEGA wynik. BRAAAWO!

Skład U-10: Magdalena Świderska – Zofia Bogdan, Julia Borowska-Beszta, Milena Garbowska, Hanna Krysiewicz, Łucja Krysiewicz, Marina Malinowska, Nikola Mikulska, Martyna Okruszko

U-12: starsze dziewczęta w ćwierćfinale miały trudne zadanie. Zmierzyły się z faworytkami do wygrania całego turnieju SP Krasne. Lambada Girls jako pierwsze strzeliły bramkę ale ostatecznie to rywalki wygrały 3-1. Życzymy Wam powodzenia w wielkim finale na Stadionie Narodowym. W kolejnym bardzo emocjonującym meczu choroszczanki pokonały 3-2 SP nr 15 Bydgoszcz i to oznaczało, że zagrają w meczu o 5 miejsce. W tym spotkały się ponownie z wczorajszymi rywalkami SP Komorów i znów górą były rywalki wygrywając 3-1. Dziewczęta wywalczyły więc bardzo dobre 6 miejsce w stawce 16-stu finalistów. Baaaardzo dobry wynik! Brawo!

Skład U-12: Kamila Okruszko – Wiktoria Ambroziak, Oliwia Chowańska, Oliwia Garbowska, Oliwia Halicka, Amelia Krysiewicz, Natalia Pawłowska, Emilia Pogorzelska, Laura Siemieniuk, Magdalena Zalewska

W tym turnieju dziewczęta przeżyły wielkie emocjie. Były łzy, płacz ale także uśmiech – i tego niech będzie jak najwięcej. Taki jest sport: są zwycięstwa i są porażki. W turnieju osiągnęłyście wspaniały wynik i cała Choroszcz jest z Was dumna. Wielkie brawa również dla sztabu szkoleniowego Akademii Lambada Girls: w szczególności dla trenera Mariusza Gałczyka. 

GRATULUJEMY chłopcom reprezentującym województwo podlaskie. Zarówno SP nr 5 Suwałki (U-10) oraz ZSP nr 2 w Białymstoku (U-12) zdobyli 3 miejsca w swoich kategoriach. Województwo podlaskie przywiozło więc z turnieju miejsca 3, 3, 4 i 6. Bardzo dobry wynik! 

Piłkarskie zmagania Lambada Girls już zakończyły ale to jeszcze nie koniec Tymbarkowej przygody. Dzisiaj dziewczęta już odpoczywają w hotelu ale jutro będą kibicować na Stadionie Narodowym wszystkim ośmiu finalistom oraz Reprezentacji Polski, która zmierzy się z Niemcami. 

Dziewczęta wrócą w nocy z piątku na sobotę ale nie będą miały czasu na odpoczynek bowiem w sobotę zagrają jeszcze dwa kończące sezon rozgrywek PZPN turnieje żaczek i orliczek. 

Za rok również będziemy chcieli wystąpić w Pucharze Tymbarku bo jest to piękna przygoda i wielkie wyzwanie. Mamy nadzieję, że dyrekcja Szkoły Podstawowej oraz władze gminy wyrażą na to zgodę. – Wojciech Jastrzębski, prezes Lambady Choroszcz 

Źródło: Lambada Choroszcz

Dodaj komentarz