24. Dzień Ogórka w Kruszewie – ruszyły zapisy wystawców

W niedzielę 3 września w Kruszewie odbędzie się 24. Ogólnopolski Dzień Ogórka. Jak sama nazwa wskazuje tematyka święta obraca się wokół ogórka. Okolice Kruszewa słyną z upraw tego warzywa oraz starych, tajnych przepisów jego przetwórstwa. Podczas festynu można spróbować nowych smaków ogórka, dowiedzieć się co nieco na temat jego rodzajów i uprawy, a przy tym dobrze się bawić. Festynowi towarzyszą stoiska z wyrobami ludowymi i produktami regionalnymi.  Uczestnicy mogą zakupić swojskie wędliny, chleb, ser, kapustę i oczywiście ogórki pod każdą postacią. Zapraszamy serdecznie wszystkich wystawców do wystawienia się ze swoim asortymentem.

Swoje stoiska mogą zgłaszać sprzedawcy, twórcy ludowi i rzemieślnicy artystyczni, kupcy, posiadający w swojej ofercie wyroby związane z kulturą ludową i rękodziełem, przedstawiciele restauratorów mających w ofercie potrawy oraz napoje regionalne, wytwórcy przedmiotów sztuki i dawnych wyrobów użytkowych, a także instytucje edukacyjne. Wystawcy, zainteresowani udziałem w wydarzeniu w celu uzyskania informacji mogą kontaktować się z biurem pod numerem telefonu 725 357 788. Zgłoszenia przyjmowane są od 17 do 31 sierpnia do 31 sierpnia,  w godzinach 9:00-15:00 (z wyłączeniem sobót i niedziel).

Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy (KLIKNIJ TUTAJ)

Źródło: kultura.choroszcz.pl
Fot. Dzień Ogórka 2020

Dodaj komentarz