20 lat minęło – jubileuszowy koncert Rytmów Czasu

Dnia 1 czerwca 2023 roku w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Choroszczy odbył się jubileuszowy koncert zespołu Rytmy Czasu. Tego wieczoru artyści wraz z gośćmi świętowali 20-lecie działalności zespołu. Na scenie wystąpili aktualni i byli członkowie grupy. Prowadzący zespół Jerzy Tomzik wraz Rytmami Czasu otrzymali wiele podziękowań oraz oklaski na stojąco.

Podczas koncertu zespół zaprezentował ponad 20 utworów pochodzących z różnych okresów działalności. Dużą część koncertu zajęły piosenki z wydanej w 2018 roku płyty „Niepodległa – nasz dom”. Podczas koncertu można było usłyszeć takie utwory jak „Ojczyzna”, „Kiedy rozum śpi”, „Hotel Kalifornia”, „Bądź moim natchnieniem”, „Był taki czas”, „Nasz dom” czy „Cheek to cheek”. Młodzi i starsi artyści radzili sobie świetnie z repertuarem. Poza sceną, na której aktualny zespół został wsparty 11-stoma byłymi wokalistkami i wokalistami na widowni znajdowało się wiele osób, które przez dwadzieścia lat uczęszczały na zajęcia zespołu. Przez niemal dwie godziny zebrani mogli słuchać wykonania piosenek na poziomie, którego nie powstydziłyby się teatry muzyczne. Między piosenkami kierownik zespołu Jerzy Tomzik opowiadał historie z 20-stu lat pracy z choroszczańską młodzieżą. Bardzo dobrze wspominał koncert w Domu Kultury Polskiej w Wilnie, w którym wystąpiły Rytmy Czasu w 2017 roku. Na zakończenie zespół wraz z publicznością odśpiewał sto lat dla pana Jerzego. Wieczór prowadziła Paulina Krysiewicz – z choroszczańskiej biblioteki. Koncertowi towarzyszył pokaz zdjęć, na których były przedstawione najważniejsze chwile z działalności zespołu.

W koncercie uczestniczyło wielu gości, którzy na przestrzeni lat mieli związki z zespołem lub wpływ na jego działalność. Z zaproszonych najgorętsze brawa otrzymali Jerzy Ułanowicz – były burmistrz Choroszczy oraz ks. Leon Grygorczyk – były proboszcz choroszczańskiej parafii. Podczas koncertu obecni byli też byli dyrektorzy Centrum Kultury: Tomasz Matuszkiewicz oraz Przemysław Waczyński. Przewodnicząca Rady Miejskiej Beata Marlena Jeżyrys wręczyła zespołowi pamiątkowy grawerton oraz odczytała list od nieobecnego na koncercie Burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego. Odczytany został również list Starosty Białostockiego. Oficjalne podziękowania złożyła również Bożena Lenczewska – dyrektorka przedszkola w Choroszczy. Dyrektorka Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy Izabela Dąbrowska wraz z zespołem wręczyła dwie złote płyty od M-GCKiS. Jedna trafiła do zespołu, druga do Jerzego Tomzika. Podziękowania swojemu mistrzowi złożył też zespół Rytmy Czasu. Po koncercie był czas na rozmowy, spotkania i wspominanie. Wykonywano pamiątkowe zdjęcia.

Zespół wokalny Rytmy Czasu (dawniej: Chór Miejski w Choroszczy) powstał w 2003 roku. W jego skład wchodzą dzieci oraz młodzież. Zespół koncertuje podczas wydarzeń w Gminie Choroszcz. Występował również na scenach zagranicznych. Koncertował na Jazz festiwalu w Grodnie oraz w Domu Kultury Polskiej w Wilnie, gdzie wedle opinii zespołu i Jerzego Tomzika zagrał swój najlepszy koncert w historii. Próby odbywają się w roku szkolnym w piątki i wtorki od 17 do 19. Można do niego dołączyć. Szczegóły w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Choroszczy, można o nie zapytać też drogą e-mailową: zajecia@kultura.choroszcz.pl lub telefonicznie pod numerem: 85 719 14 31.

Koncert z okazji Jubileusz 20-lecia zespołu wokalnego Rytmy Czasu na pewno na długo zostanie w pamięci widzów i samych artystów. Był to niesamowity wieczór pełen dobrej muzyki i wspomnień.

 

Dodaj komentarz