113 i 123 – nowe linie na terenie Gminy Choroszcz

Dobra wiadomość! Od piątku 29 grudnia 2023 roku na terenie gminy Choroszcz są dwie nowe linie autobusowe. Linia 123, która łączy Klepacze z rondem na skrzyżowaniu ulic Popiełuszki i Hetmańskiej w Białymstoku (przy tunelu im. gen. Emila Augusta Fieldorfa „Nila”) i wiedzie z Klepacz przez Krupniki, Porosły, ul. Elewatorową oraz dalej ulicą Popiełuszki aż do skrzyżowania z Hetmańską gdzie się zawraca by wrócić do Klepacz tę samą trasą. Mieszkańcy Klepacz, Porosłów i Krupnik dzięki tej linii będą mogli się przesiadać do autobusów komunikacji miejskiej, które jadą dalej do Centrum Białegostoku.

Autobusy będą jeździec średnio jeden na godzinę. W dni powszednie pierwszy autobus z Klepacz wyruszy o godzinie 6:45, zaś ostatni o 20:49. W sobotę i w niedzielę kursów jest o wiele mniej. Pierwszy z Klepacz rusza o 9:23, ostatni o 17:24. W niedzielę linią 123 z Klepacz będzie można wyjechać dopiero o godzinie 10:46, zaś ostani autobus będzie odjeżdżał już o godzinie 16:01.

Trasa linii 123:

 

Szczegółowy rozkład jazdy linii 123 wraz ze spisem przystanków znajduje się tutaj.

Nowa linia to duże ułatwianie zwłaszcza dla młodzieży szkolnej i studentów, która uczy się w Białymstoku. Będzie mogła ona łatwiej docierać do szkół i na uczelnie. Nowa linia to kolejny krok w niwelowaniu wykluczenia komunikacyjnego na terenie gminy Choroszcz.

Kolejną nową linią jest 113. Która wiedzie od Hotelu Turkus, przez Porosły, Łyski, Jeroniki, w Choroszczy ulicami Kościuszki, Piłsudskeigo, Sienkiewicza, Rynek 11 Listopada, Dominikańską, Piaskową na pętle przy Cmentarzu. Aktualnie jest to jeden kurs dziennie. Robert Wardziński we wpisie na swoim prywatnym profilu Facebook zapowiedział, że linia ta jest w fazie testów i będzie uruchomiona w I kwartale nowego roku. Aktualnie w podróż linią 113 można do Choroszczy wyruszyć z przystanku pod hotelem Turkus jedynie w dni robocze o godzinie 5:54. W powrót z pętli przy cmentarzu wyruszyć można o godzinie 6:25.

Szczegółowy rozkład jazdy linii 113 wraz ze spisem przystanków znajduje się tutaj.

Od wielu lat na komunikację miejską oczekują mieszkańcy Barszczewa, Oliszek, Ogrodnik i Sienkiewicz. Czy taka linia powstanie? O to oraz kiedy dokładnie planowane jest pełne uruchomienie linii 113 zapytaliśmy rzeczniczkę Urzędu Miejskiego w Choroszczy. Wrócimy do tematu jak otrzymamy odpowiedź. Tym czasem życzymy Wam miłych podróży nowymi liniami 113 i 123.

Źródło: BKM

Dodaj komentarz