#100 dni rowerem! Nietypowy rowerzysta odwiedził Choroszcz

Mieszkający na co dzień w Warszawie Rafał Buczyński – rowerzysta przemierzający Polskę na rowerze w słusznej sprawie, w 14 dniu swojej podróży odwiedził Choroszcz. Jadąc, często korzysta z gościny miejscowej ludności. Nie inaczej było w Gminie Choroszcz.

Rafał Buczyński – przewodnik turystyczny, biegacz, fotograf, prowadzący kanał Live RaFit, autor głośnej akcji #ruszsienieruszając, w której wzięły udział setki osób (w tym znanych z mediów), były kucharz i szef kuchni, dietetyk sportowy, piekarz, od kilku lat rowerowy podróżnik. W 2018 roku dowiedział się, że ma chłoniaka w jelicie i pachwinowych węzłach chłonnych. Nie załamał się, tylko postanowił działać. W 2020 roku wyruszył w trasę #100dnirowerem, podczas której dodawał otuchy ludziom chorym na raka. Drogę rozpoczął 24 lipca 2020. Od tamtej pory w podróży na rowerze spędził już 540 dni. W sumie odwiedził już jadąc około 3,5 tysiąca miejscowości. Aktualnie na kierunku podlaskim Choroszcz przypadła na 14 i 15 dzień podróży.

Podróżnik zazwyczaj nocuje w namiocie. Najczęściej miejsc na biwak szuka na podwórkach miejscowych ludzi. Używa do tego grup na Facebooku dotyczących danej miejscowości. Tak też było w Choroszczy. Choć ogłoszenie o tym, że szuka podwórka na nocleg na terenie gminy Choroszcz pojawiło się kilka dni po tym, gdy go potrzebował, to gdy znalazły się osoby z Choroszczy, które z miłą chęcią by go przyjęły, postanowił wrócić przy okazji odwiedzając 33 Jarmark Dominikański. Kolejnego dnia o historii miasta i gminy Choroszcz mógł usłyszeć podczas spaceru z Prezesem Towarzystwa Przyjaciół Choroszczy – Józefem Waczyński, który go oprowadził po Choroszczy.

Rafał Buczyński wciąż walczy z chorobą. Można mu pomóc wpłacając na zbiórkę na Siępomaga.pl (link tutaj). Jego trasę możecie śledzić wpisując hasztag #100dnirowerze oraz na jego profilu FB (link tutaj). Aktualnie ruszył w stronę Bielska Podlaskiego. Zachęcamy do kibicowania mu i wsparcia finansowego drogiego leczenia, które ratuje mu życie. Życzymy mu powodzenia w walce z chorobą oraz ciepłego przyjęcia w wielu wspaniałych miejscach, które jeszcze odwiedzi.

fot. w tle. Rafał Buczyński, fot. Rafał Buczyński/TPCh

Od lewej: Przemek Waczyński (TPCh, HoCho), Rafał Buczyński, Józef Waczyński (Prezes TPCh)
Fot. Rafał Buczyński

Dodaj komentarz